Versben és apevában írt „ilyen az élet” -ről a szerzőpáros…
Hó
Tisztán
Születtem.
Fényből, sárba
Taposott a sors.
Mint
A hó,
Tisztának
Lettem. Sárba
Tiport az élet.
Tisztaságból a szennybe csöppentem, ez az élet.
Az életem a fényből nagyon sötétbe tévedt.
Nem jobb, ha sírok-rívok, panaszkodok, hisztizek,
Ezt ...
Hó
Tisztán
Születtem.
Fényből, sárba
Taposott a sors.
Mint
A hó,
Tisztának
Lettem. Sárba
Tiport az élet.
Tisztaságból a szennybe csöppentem, ez az élet.
Az életem a fényből nagyon sötétbe tévedt.
Nem jobb, ha sírok-rívok, panaszkodok, hisztizek,
Ezt ...
Olvasták: 356
Az Ön versének a helye...
Filozofikus felfogásban…
Zuhogó esőben, minden ronggyá ázik,
Nyiss, derűs színű ernyőt, lelked, nem ázik.
*
De jó lenne, újra kisgyereknek lenni,
Jó lenne, megint álomvilágban élni…
Nem-jól sikerült eddig ennyit megélni.
*
Szép az életem, boldogan csak bandukolok,
Születéstől a mai napig, csak haldoklok…
*
Egész életemben ...
Zuhogó esőben, minden ronggyá ázik,
Nyiss, derűs színű ernyőt, lelked, nem ázik.
*
De jó lenne, újra kisgyereknek lenni,
Jó lenne, megint álomvilágban élni…
Nem-jól sikerült eddig ennyit megélni.
*
Szép az életem, boldogan csak bandukolok,
Születéstől a mai napig, csak haldoklok…
*
Egész életemben ...
Olvasták: 582
Halk nesz, lassan téblábol az erdő fái között,
Kíváncsi holdfény mutat utat, a liget mögött!
Halk nesz, lassan téblábol az erdő fái között.
Szél
Nem zúg,
Zizegés
Sem hallatszik.
Rejtélyes nesz… van.
A tébláboló föltehetően sánta,
Hallani, hogy kissé raccsol a járása,
A tébláboló föltehetően sánta.
A nesz nem fél ...
Kíváncsi holdfény mutat utat, a liget mögött!
Halk nesz, lassan téblábol az erdő fái között.
Szél
Nem zúg,
Zizegés
Sem hallatszik.
Rejtélyes nesz… van.
A tébláboló föltehetően sánta,
Hallani, hogy kissé raccsol a járása,
A tébláboló föltehetően sánta.
A nesz nem fél ...
Olvasták: 408
A félelemtől reszketve hallgatózom,
Kopog-e lépte felém, jön-e jó sorsom.
A megkönnyebbülés ismert érzésével
Fogadnám, mi azonos a szerencsével.
Én őt eddig a pech álarcában láttam,
Azt meg, hogy majd leveszi, hiába vártam.
Fájdalmam nagy, szinte narkózisban vagyok,
Így azt sem tudom, már élek-e vagy halok.
Budapest, 2000. május 30. – ...
Kopog-e lépte felém, jön-e jó sorsom.
A megkönnyebbülés ismert érzésével
Fogadnám, mi azonos a szerencsével.
Én őt eddig a pech álarcában láttam,
Azt meg, hogy majd leveszi, hiába vártam.
Fájdalmam nagy, szinte narkózisban vagyok,
Így azt sem tudom, már élek-e vagy halok.
Budapest, 2000. május 30. – ...
Olvasták: 453
Eredeti Baso féle stílusban írta meg a tankákat a szerzőpáros
Fák szitálják a
Ködöt, ágakon, varjak.
Károgó beszéd…
Gyönyörű-szép, puha föld,
Lélek-fehér testet ölt.
*
A köd ólomszín
Kabátjába, belebujt.
Napot elbujtat.
Fény nélküli szuszogás,
Ködhomályos áldomás.
*
Mohos fatörzsek
Elmentek az ...
Fák szitálják a
Ködöt, ágakon, varjak.
Károgó beszéd…
Gyönyörű-szép, puha föld,
Lélek-fehér testet ölt.
*
A köd ólomszín
Kabátjába, belebujt.
Napot elbujtat.
Fény nélküli szuszogás,
Ködhomályos áldomás.
*
Mohos fatörzsek
Elmentek az ...
Olvasták: 436
A télről mélázott a szerzőpáros, versben és 3 soros, zárt-belsőtükrös versszakokban…
Tél közepén vagyunk, minden, jaj, nagyon didereg,
Sok kismadár most, éppen Afrikában csicsereg…
Meg is kellene nézni, hogy mi van még a madáretetőkbe,
Még ma elsétálunk a fasorhoz és közeli ligetekbe.
Didergés jön, csak Afrika meleg.
Kismadarak fáznak a ...
Tél közepén vagyunk, minden, jaj, nagyon didereg,
Sok kismadár most, éppen Afrikában csicsereg…
Meg is kellene nézni, hogy mi van még a madáretetőkbe,
Még ma elsétálunk a fasorhoz és közeli ligetekbe.
Didergés jön, csak Afrika meleg.
Kismadarak fáznak a ...
Olvasták: 389

