Biciklis cikázik sok kocsi között.
Elütik, mert őrangyala nem őrködött
.
(Kínai - „Vágyódás délre”- "Shiliuziling" 1, 7, 3, 5 Rímképlet = aaxa)
Ne
Hősködj! Félned kellene,
Peches vagy...
Nincs, ki védene.
Jaj!
Hol az angyal? Lesz-e baj?
Figyelj már!
Megesett a baj.
*
(HIAQ)
Szerencsén múlik csak,
Élsz-e vagy halsz-e ...
Elütik, mert őrangyala nem őrködött
.
(Kínai - „Vágyódás délre”- "Shiliuziling" 1, 7, 3, 5 Rímképlet = aaxa)
Ne
Hősködj! Félned kellene,
Peches vagy...
Nincs, ki védene.
Jaj!
Hol az angyal? Lesz-e baj?
Figyelj már!
Megesett a baj.
*
(HIAQ)
Szerencsén múlik csak,
Élsz-e vagy halsz-e ...
Olvasták: 239
Az Ön versének a helye...
A leírás, TANQ -ban…
Álmom csak kecsegtet...
Csatatereket, nem győzőm...
Fénytelen nappalok...
Álmodni jó... hiú remény?
Nappal szeretetben szegény.
*
Elmúltam már hatvan...
Vannak, sok kis csataterek...
Lét, legyőzhetetlen...
Évek gyorsan tovaszálltak,
A vágyak még motoszkálnak.
*
Öregség bajjal jár...
Tervezni, immár ...
Álmom csak kecsegtet...
Csatatereket, nem győzőm...
Fénytelen nappalok...
Álmodni jó... hiú remény?
Nappal szeretetben szegény.
*
Elmúltam már hatvan...
Vannak, sok kis csataterek...
Lét, legyőzhetetlen...
Évek gyorsan tovaszálltak,
A vágyak még motoszkálnak.
*
Öregség bajjal jár...
Tervezni, immár ...
Olvasták: 273
Érdekből, még a
Gonoszt is átöleljük.
Szakmaiatlan.
*
Szerette az édeset, szemében, a gonoszságot,
Mert megadta neki mindazt, amire oly rég vágyott,
Szerette az édeset, szemében, a gonoszságot.
*
Magával az ördöggel szövetkezett,
Csak elérje, amiért oly nagyon epekedett.
***
A keserűség
Körbefonva ...
Gonoszt is átöleljük.
Szakmaiatlan.
*
Szerette az édeset, szemében, a gonoszságot,
Mert megadta neki mindazt, amire oly rég vágyott,
Szerette az édeset, szemében, a gonoszságot.
*
Magával az ördöggel szövetkezett,
Csak elérje, amiért oly nagyon epekedett.
***
A keserűség
Körbefonva ...
Olvasták: 222
Élet-darabkákon meditálok…
Régi emlékek,
Hajdani történetek,
Formalinban eltettek,
Elővenni, régies, gyönyörű élmények.
*
Gondolkozok, tehát vagyok, tehát létezem,
Most azt keresem, mi lételemem…
*
Most még érzek, látok, hallok, szagolok,
De ilyen öregen… majd lehanyatlok.
*
Megszerzett javak,
Sikamlósak, mint ...
Régi emlékek,
Hajdani történetek,
Formalinban eltettek,
Elővenni, régies, gyönyörű élmények.
*
Gondolkozok, tehát vagyok, tehát létezem,
Most azt keresem, mi lételemem…
*
Most még érzek, látok, hallok, szagolok,
De ilyen öregen… majd lehanyatlok.
*
Megszerzett javak,
Sikamlósak, mint ...
Olvasták: 384
Európai stílusú tankában válogatott a szerzőpáros…
Egymás nélkül a
Csillagokkal… elveszünk.
Bolyongás útja.
Fenn bolyongnak csillagok,
Társ nélkül egy sem ragyog.
Árny a magányom,
El nem hagyott villanás.
Így, örök társam.
Magány villan az árnyban,
Életemben hű társam.
*
Az ember esze
Nem jön meg ...
Egymás nélkül a
Csillagokkal… elveszünk.
Bolyongás útja.
Fenn bolyongnak csillagok,
Társ nélkül egy sem ragyog.
Árny a magányom,
El nem hagyott villanás.
Így, örök társam.
Magány villan az árnyban,
Életemben hű társam.
*
Az ember esze
Nem jön meg ...
Olvasták: 258
Ahogy a virradat fölém hasalt és beborított,
Éreztem én, hogy egy jó és új napot kezdek legott.
A bömbölő csend is segített és nagyon kacagott…
*
Fénytől lett hajnal,
Csend lett a reggel ura.
Új nap és remény.
*
Világosodik,
És a Hold eltűnőben.
Ásító reggel.
*
Mindenki felkel,
Test után lélek ébred.
Látszik, jó nap ...
Éreztem én, hogy egy jó és új napot kezdek legott.
A bömbölő csend is segített és nagyon kacagott…
*
Fénytől lett hajnal,
Csend lett a reggel ura.
Új nap és remény.
*
Világosodik,
És a Hold eltűnőben.
Ásító reggel.
*
Mindenki felkel,
Test után lélek ébred.
Látszik, jó nap ...
Olvasták: 754

