Ma negyedszázados az Edina,
Holnap már oviba megy a lánya.
Elköltözött, éli az életét,
Mikivel tapossa... élet vízét…
Tanul, keresi az életútját,
És közben neveli, növő lányát.
Soká élj és légy boldog ...
Holnap már oviba megy a lánya.
Elköltözött, éli az életét,
Mikivel tapossa... élet vízét…
Tanul, keresi az életútját,
És közben neveli, növő lányát.
Soká élj és légy boldog ...
Olvasták: 146
Az Ön versének a helye...
Vaddisznó szeme
Hajnal fényét tükrözi.
Hideg pocsolyák.
*
Derűs a reggel,
Vaddisznók már turkálnak.
Terített asztal.
*
Izzasztó meleg,
Rátelepszik a tájra.
Disznó dagonya…
*
Liget, ritkás fák
Gyűjtőhelye… fű, ...
Hajnal fényét tükrözi.
Hideg pocsolyák.
*
Derűs a reggel,
Vaddisznók már turkálnak.
Terített asztal.
*
Izzasztó meleg,
Rátelepszik a tájra.
Disznó dagonya…
*
Liget, ritkás fák
Gyűjtőhelye… fű, ...
Olvasták: 131
A varjú együtt repül a többivel az égen
És eltűnik a feketék szürke tömegében.
Csőre tollas, szárnya pont olyan, mint a többié,
De, lelke nagy lehetne, de, nem kell, így senkié.
A varjú tud repülni, széthasítja az eget,
Ha megtehetné… ha ...
És eltűnik a feketék szürke tömegében.
Csőre tollas, szárnya pont olyan, mint a többié,
De, lelke nagy lehetne, de, nem kell, így senkié.
A varjú tud repülni, széthasítja az eget,
Ha megtehetné… ha ...
Olvasták: 141
A házak között a nap bágyadt sugarai,
Már csak annyi fényt adnak, mint az éj fáklyái.
Nemsokára sápadtan világít a holdfény
És leszáll az éjszaka. Sűrű, sötét, kemény.
Az éjszaka világa a bűnözőké,
Vagy ...
Már csak annyi fényt adnak, mint az éj fáklyái.
Nemsokára sápadtan világít a holdfény
És leszáll az éjszaka. Sűrű, sötét, kemény.
Az éjszaka világa a bűnözőké,
Vagy ...
Olvasták: 88
Nincsen senkim, csak árva vagyok.
Kérdezik miért? Csak makogok.
Van válasz, de az igen hosszú,
Életem ragyavert, nagy múltú.
Értelmes, mit mondok? Hebegek?
Közben magamtól öklendezek.
Talán ma van holnap tegnapja,
És elúszik… élet ...
Kérdezik miért? Csak makogok.
Van válasz, de az igen hosszú,
Életem ragyavert, nagy múltú.
Értelmes, mit mondok? Hebegek?
Közben magamtól öklendezek.
Talán ma van holnap tegnapja,
És elúszik… élet ...
Olvasták: 78
Ha én szatrapa lennék,
Tán’ falanxot vezetnék.
De szatrapa nem vagyok,
Falanxozni nem fogok.
Hellopolis van, de nem nekem,
Erről vágyakozik a lelkem.
A vágy kategória minek?
Nem tény, nem ad csak a léleknek.
Vecsés, 2002. március 24. – Kustra Ferenc József
Tán’ falanxot vezetnék.
De szatrapa nem vagyok,
Falanxozni nem fogok.
Hellopolis van, de nem nekem,
Erről vágyakozik a lelkem.
A vágy kategória minek?
Nem tény, nem ad csak a léleknek.
Vecsés, 2002. március 24. – Kustra Ferenc József
Olvasták: 77

