Élet-halál forog, miként az orsó,
egymást váltják bölcső-koporsó.
Ez az élet... létünk kincse,
élünk, halunk aztán semmi sincsen?
Ami most van, az már régen is megvolt,
nincs új nap, új csillag vagy új ...
Olvasták: 258
Az Ön versének a helye...
Már történelem
A tegnap, a múltba vész?
Ködbe veszett múlt.
*
Ma pillanata
Az élet, ezért, éld meg!
Pillanatnyi lét.
*
Titok a holnap,
Rejtély köde borítja…
Jövő csak sejtés…
Vecsés, ...
A tegnap, a múltba vész?
Ködbe veszett múlt.
*
Ma pillanata
Az élet, ezért, éld meg!
Pillanatnyi lét.
*
Titok a holnap,
Rejtély köde borítja…
Jövő csak sejtés…
Vecsés, ...
Olvasták: 209
Én költő nem vagyok, és dadognak
Számban a szavak, a mondatok,
Amit súg az élet, amit érzek, amit
Álmodik a lélek, csak arról írhatok!
Én nem versenyzek senkivel,
Nem vonz a dicsőség, az érem.
Nekem nem kell pálmaág,
Nem kell győzelem, se ...
Számban a szavak, a mondatok,
Amit súg az élet, amit érzek, amit
Álmodik a lélek, csak arról írhatok!
Én nem versenyzek senkivel,
Nem vonz a dicsőség, az érem.
Nekem nem kell pálmaág,
Nem kell győzelem, se ...
Olvasták: 275
Visszás faramuciságok!
Világ annyira el van romolva, hogy embertömegek, a „jót”, nem is értik…
A rosszért rajonganak, művelik, és még kérik! Azt, hogy ezt elvesztik: félik!
(Lásd. 2020 Nyugat-Európa!)
Egy dühös fickó lép be a ...
Világ annyira el van romolva, hogy embertömegek, a „jót”, nem is értik…
A rosszért rajonganak, művelik, és még kérik! Azt, hogy ezt elvesztik: félik!
(Lásd. 2020 Nyugat-Európa!)
Egy dühös fickó lép be a ...
Olvasták: 251
(A búcsúzás)
A Tisza, óh, édes, szőke Tisza…
Ismét ott voltunk látogatóba.
Jó érzés volt tíz napot nyaralni, mindent érezni,
Csendet hallgatva, pihenést, környezetet élvezni.
Huszonhetedikén érkeztünk, zuhé ...
A Tisza, óh, édes, szőke Tisza…
Ismét ott voltunk látogatóba.
Jó érzés volt tíz napot nyaralni, mindent érezni,
Csendet hallgatva, pihenést, környezetet élvezni.
Huszonhetedikén érkeztünk, zuhé ...
Olvasták: 303
Folyóparton víz messze viszi a bendzsó hangokat
Őrülten süt a nap, de nem vetít árnyék ráncokat.
Halak a vízben fickándoznak, csak ki-kiugranak,
Lent a mély vízben nem, de tán' kint… vetnek árnyékokat.
Fent, ég kékjében látunk ...
Őrülten süt a nap, de nem vetít árnyék ráncokat.
Halak a vízben fickándoznak, csak ki-kiugranak,
Lent a mély vízben nem, de tán' kint… vetnek árnyékokat.
Fent, ég kékjében látunk ...
Olvasták: 277

