Az időjárás-változatokról… haikuban.
Az utcalámpa
Néma-sárgán csak pislog.
Gyors ónos eső.
Sötét bársonyként
Leborul csillagos ég.
Hull… ónos eső!
**
Sötét folyóban,
Ég végzete elmerült.
Hajnalban fagyott!
Már mínusz húsz fok
Hajnali hőmérséklet.
Minden megdermedt.
**
Hideg ridegség.
Sűrű ...
Az utcalámpa
Néma-sárgán csak pislog.
Gyors ónos eső.
Sötét bársonyként
Leborul csillagos ég.
Hull… ónos eső!
**
Sötét folyóban,
Ég végzete elmerült.
Hajnalban fagyott!
Már mínusz húsz fok
Hajnali hőmérséklet.
Minden megdermedt.
**
Hideg ridegség.
Sűrű ...
Olvasták: 401
Az Ön versének a helye...
Az ónos esőről, eredeti, Basho féle stílusban…
Nagy zimankó van,
Beköszöntött a hideg.
Eső is lefagy.
*
Erdő, csak nyögve
Viseli! Borító jég.
Sok megfagyott csepp.
*
A lágyas napfény,
Szürkeséget nem oldja.
Ónos eső hull.
*
Vándorló szelek
Dudorásznak, erdőben.
Ónos esőt hoz.
*
Gallyon, több madár,
Ónos ...
Nagy zimankó van,
Beköszöntött a hideg.
Eső is lefagy.
*
Erdő, csak nyögve
Viseli! Borító jég.
Sok megfagyott csepp.
*
A lágyas napfény,
Szürkeséget nem oldja.
Ónos eső hull.
*
Vándorló szelek
Dudorásznak, erdőben.
Ónos esőt hoz.
*
Gallyon, több madár,
Ónos ...
Olvasták: 411
A télről mélázott a szerzőpáros, versben és 3 soros, zárt-belsőtükrös versszakokban…
Tél közepén vagyunk, minden, jaj, nagyon didereg,
Sok kismadár most, éppen Afrikában csicsereg…
Meg is kellene nézni, hogy mi van még a madáretetőkbe,
Még ma elsétálunk a fasorhoz és közeli ligetekbe.
Didergés jön, csak Afrika meleg.
Kis
Tél közepén vagyunk, minden, jaj, nagyon didereg,
Sok kismadár most, éppen Afrikában csicsereg…
Meg is kellene nézni, hogy mi van még a madáretetőkbe,
Még ma elsétálunk a fasorhoz és közeli ligetekbe.
Didergés jön, csak Afrika meleg.
Kis
Olvasták: 390
Mit gondolsz rólam?
Hogy a furcsán megülő csendben csak egy zaj vagyok?
Egy zaj...
ami semmit nem jelent, és lassan elülnek majd a morajok?
Mit gondolok rólad?
Azt, hogy nyílik a virág, hogy énekelnek a madarak,
hogy minden ragyog... és te én vagyok.
Nem gondolnád, pedig milyen egyszerű a magyarázat.
Amit te gondolsz, az ...
Hogy a furcsán megülő csendben csak egy zaj vagyok?
Egy zaj...
ami semmit nem jelent, és lassan elülnek majd a morajok?
Mit gondolok rólad?
Azt, hogy nyílik a virág, hogy énekelnek a madarak,
hogy minden ragyog... és te én vagyok.
Nem gondolnád, pedig milyen egyszerű a magyarázat.
Amit te gondolsz, az ...
Olvasták: 627
A madarakról a télben… eredeti Baso féle stílusú haikuban…
Már hideg, ólmos,
Az estéli szürkeség.
Tyúkok, elültek.
*
Mert fagyot nyeltek
A szirmok, oly’ kemények.
Ritkák… madarak.
*
Zúzmarás a táj,
Cinkék tolla is fázik.
Tudott, jön a hó.
*
Kopasz ...
Már hideg, ólmos,
Az estéli szürkeség.
Tyúkok, elültek.
*
Mert fagyot nyeltek
A szirmok, oly’ kemények.
Ritkák… madarak.
*
Zúzmarás a táj,
Cinkék tolla is fázik.
Tudott, jön a hó.
*
Kopasz ...
Olvasták: 778
.....
Semmi zörrenet, semmi szisszenés.
Nincsen mozzanat és, semmi füttyenés.
Csak hallgatag madarak,most a fű sem serceg,
s órában, hiába futnak át a zakatoló percek.
Mozdulatlan maradok s élem meg a csendet,
lélegzetem vissza tartom a döbbenetes helynek.
Kezem a támasza a nehéznek tűnt fejnek,
Képeim, a ...
Semmi zörrenet, semmi szisszenés.
Nincsen mozzanat és, semmi füttyenés.
Csak hallgatag madarak,most a fű sem serceg,
s órában, hiába futnak át a zakatoló percek.
Mozdulatlan maradok s élem meg a csendet,
lélegzetem vissza tartom a döbbenetes helynek.
Kezem a támasza a nehéznek tűnt fejnek,
Képeim, a ...
Olvasták: 569

