Mikor megszülettem, nagy vár állott,
Megöregedtem, már majd' elmállott.
Nincsen már belőle, csak kőhalom,
Ahogy nincs menedék… csak fájdalom.
Komor, háborús éveket éltem meg,
Nem volt benne mese, csak élet… beteg.
Pedig váram oltalmat adhatott ...
Megöregedtem, már majd' elmállott.
Nincsen már belőle, csak kőhalom,
Ahogy nincs menedék… csak fájdalom.
Komor, háborús éveket éltem meg,
Nem volt benne mese, csak élet… beteg.
Pedig váram oltalmat adhatott ...
Olvasták: 243
Az Ön versének a helye...
Hétköznapi pszichológia
Ember életét „tanácsadók” végig kísérik.
S akarja vagy sem a tanácsok is elkísérik.
Vannak okos tanácsadók, kik jókat mondanak
S vannak kéretlen prókátorok, kik csak dumálnak.
Tanácsadó ...
Ember életét „tanácsadók” végig kísérik.
S akarja vagy sem a tanácsok is elkísérik.
Vannak okos tanácsadók, kik jókat mondanak
S vannak kéretlen prókátorok, kik csak dumálnak.
Tanácsadó ...
Olvasták: 259
Versben és európai stílusú haikuban és tankában…
Lehet minden… jól sejtem, hogy minden elveszett,
Pedig szerintem ennél jobban is lehetett
Volna, de mit a könny már lemosott, elveszett!
Ha embernek bőven volna, -sok- örömkönnye,
Ha nem folyna folytában, az a ...
Lehet minden… jól sejtem, hogy minden elveszett,
Pedig szerintem ennél jobban is lehetett
Volna, de mit a könny már lemosott, elveszett!
Ha embernek bőven volna, -sok- örömkönnye,
Ha nem folyna folytában, az a ...
Olvasták: 260
Gyermek az anyjához
Mesés
Köszönöm, hogy vagy nekem, Anyu.
Anyu, mondd, terveztetek engem?
Anyu, akartál Te engem?
Anyu, milyen volt, mikor hasadban cipeltél?
Anyu, milyen volt, mikor megszültél?
Anyu, mondd, mit éreztél akkor?
Anyu, a nevemről ,hogy ...
Mesés
Köszönöm, hogy vagy nekem, Anyu.
Anyu, mondd, terveztetek engem?
Anyu, akartál Te engem?
Anyu, milyen volt, mikor hasadban cipeltél?
Anyu, milyen volt, mikor megszültél?
Anyu, mondd, mit éreztél akkor?
Anyu, a nevemről ,hogy ...
Olvasták: 426
Mese,
Miért?
Miért nem látlak?
Miért kell várnom?
Sok sok ezer kérdés lenne még.
De szemem könnyes és nem lát semmit.
Nem látja a betűket,nem látja amit írok.
Álmaimban is megjelensz,de nem vagy velem.
Pedig ha beszélnél ...
Miért nem látlak?
Miért kell várnom?
Sok sok ezer kérdés lenne még.
De szemem könnyes és nem lát semmit.
Nem látja a betűket,nem látja amit írok.
Álmaimban is megjelensz,de nem vagy velem.
Pedig ha beszélnél ...
Olvasták: 304
Ez vagyok én, egy jókedvű, vidám teremtmény,
Aki sikeres az élet több területén.
A pozitív gondolkodás létem alapja,
Ezt rólam szinte mindenki nagyon jól tudja.
Az a bizonyos pohár mindig félig tele van,
Ez egy nekem nagyon-nagyon fontos és tetsző tan.
A ...
Aki sikeres az élet több területén.
A pozitív gondolkodás létem alapja,
Ezt rólam szinte mindenki nagyon jól tudja.
Az a bizonyos pohár mindig félig tele van,
Ez egy nekem nagyon-nagyon fontos és tetsző tan.
A ...
Olvasták: 372

