Friss szerzeményem,
Mert megy az óév, jő új!
Jó évünk legyen!
*
Boldog újéve,
Hazánknak, sőt nemzetnek!
Boldog családok…
*
Itt a szilveszter, ennek örvendjünk,
Pezsgőt csak, igyuk, de ne vedeljünk.
Ünnepeljünk elegánsan, szeretettel, ...
Mert megy az óév, jő új!
Jó évünk legyen!
*
Boldog újéve,
Hazánknak, sőt nemzetnek!
Boldog családok…
*
Itt a szilveszter, ennek örvendjünk,
Pezsgőt csak, igyuk, de ne vedeljünk.
Ünnepeljünk elegánsan, szeretettel, ...
Olvasták: 235
Az Ön versének a helye...
Jő már az újév, ha ideér, majd együtt örvendjük,
De itallal óvatosan, a pezsgőt ne vedeljük,
Év végi búcsúztató, mulatság, legyen kulturált,
Tartsuk meg jövőre, ha lehet, az emberi formát.
Lehet, hogy éjfélkor, majd én ...
De itallal óvatosan, a pezsgőt ne vedeljük,
Év végi búcsúztató, mulatság, legyen kulturált,
Tartsuk meg jövőre, ha lehet, az emberi formát.
Lehet, hogy éjfélkor, majd én ...
Olvasták: 160
Eljött az idő drága Apukám
El kell engedjem lelked akárhogy is fáj.
Könnyekkel küszködve írom e sorokat,
Hiszen nem láthatom többé drága arcodat.
Sziívedtől már búcsút vettem,S tudom
Vállamra nem teszed többé óvó kezed.
Pihenjen a ...
El kell engedjem lelked akárhogy is fáj.
Könnyekkel küszködve írom e sorokat,
Hiszen nem láthatom többé drága arcodat.
Sziívedtől már búcsút vettem,S tudom
Vállamra nem teszed többé óvó kezed.
Pihenjen a ...
Olvasták: 217
Eredeti Basho féle haikuban és senrjúban
Vetkőzteti a
Mindenséget, pörére.
Kopaszodó ág…
*
Hideg lombhullás,
Búcsúzás a zöld nyártól.
Nap langyosan int…
*
Mezőség gubbaszt,
Jövőre újraéled.
Már nincs ...
Vetkőzteti a
Mindenséget, pörére.
Kopaszodó ág…
*
Hideg lombhullás,
Búcsúzás a zöld nyártól.
Nap langyosan int…
*
Mezőség gubbaszt,
Jövőre újraéled.
Már nincs ...
Olvasták: 192
A lassan eltűnő napfény, mint a fonnyadó vörös rózsa,
Mállik a nappal, mint korhadt fahídban a hasadt tartófa…
Vöröslő alkonyi ég, óh, mondj, ha akarsz, most mondj még mesét,
Támad a sötétség, én már látom éj fekete ...
Mállik a nappal, mint korhadt fahídban a hasadt tartófa…
Vöröslő alkonyi ég, óh, mondj, ha akarsz, most mondj még mesét,
Támad a sötétség, én már látom éj fekete ...
Olvasták: 176
Agónia
Úgy elmennék,
De öl a vágy,
Hogy lássam,
Milyen nélkülem a világ
Hallanom kell,
Ahogy távolodok,
Az elhaló zokogást,
Mely újra-újra feltör,
Hisz annyira fáj a gyász
Lenne egy test,
Ki remegve állna ...
Úgy elmennék,
De öl a vágy,
Hogy lássam,
Milyen nélkülem a világ
Hallanom kell,
Ahogy távolodok,
Az elhaló zokogást,
Mely újra-újra feltör,
Hisz annyira fáj a gyász
Lenne egy test,
Ki remegve állna ...
Olvasták: 242

